Online kalkulace ceny úklidu
ONLINE KALKULÁTOR CENY ÚKLIDOVÝCH PRACÍ ZDE:
úklidové firmy Praha
Aktuálně:

Češi se už nestydí najímat pomocnice do domácnosti

05.11.2016

Pomocnice v domácnosti už nejsou znakem a privilegiem rozmazlených bohatých paniček. Češky a Češi se přestali stydět za to, že si stále častěji najímají a platí pomocnice či pomocníky na domácí práce, nechávají si prát, uklízet, vařit, žehlit, hlídat či doučovat děti, ale i venčit psa či na chatě zrýt záhon a posekat trávník.

Tvrdí to aspoň provozovatelé agentur zprostředkujících pomoc v domácnostech.

„Je to přirozený vývoj ve společnosti,“ potvrzuje rodinný poradce František Macháček. Největší zájem o pomocnice mají domácnosti, kde oba partneři pracují v náročných profesích, přestali se stydět za svoje slušné příjmy a současně manifestují, že vysoké příjmy nehodlají využít pro koupi nového luxusního vozu a drahých zbytečností.

I sousedé už to chápou

Místo toho nejenže dávají vydělat dalším lidem, ale hlavně získají volný čas. Pro sebe i pro svoje děti, se kterými mohou třeba jet na cyklistický výlet.

Podstatnou část toho, co vydělám, dám za platby chůvě, která se mi stará o dvojčátka během pracovního dne.

„Už netvrdím sousedům, že ta paní, co nám myje okna a nakupuje, je moje vzdálená teta. Přiznávám, že je to pomocnice v domácnosti, která k nám chodí každý den na dvě hodiny uklízet,“ říká osmatřicetiletý programátor Petr. „A kupodivu sousedi nás nepovažují za líné, naduté zbohatlíky či vykořisťovatele nebohých žen. Vědí, co znamená pomoc, ale i hodnota času stráveného s dětmi v přírodě místo gruntování s vysavačem,“ dodal.

Žádané chůvy

Podle sociologů ale rostoucí zájem o pomocnice v domácnosti někdy vyvolává i tlak zaměstnavatelů na výkonnost a touha udržet si pracovní místo.

„Podstatnou část toho, co vydělám, dám za platby chůvě, která se mi stará o dvojčátka během pracovního dne. Chci si totiž zachovat místo grafičky, které mě baví, a současně nebýt uhoněná, nechci ani šidit rodinu. Vím, že je to jen na čas,“ svěřila se třicetiletá Alena.

Rostoucí zájem o služby a pomoc v domácnosti potvrzuje i velký zájem o kurzy pro chůvy, pomocnice v domácnosti a při úklidu. Přitom jde o placené kurzy. Například kurz chůvy, jehož absolvování umožní získat živnostenský list, stojí kolem pěti tisíc. Kurz pro pomocnici v domácnosti stojí 1500 korun. Absolventi se uplatní buď jako živnostníci, nebo jako zaměstnanci agentur zprostředkujících tyto služby.

Pracovní místa pro samoživitelky

Současně kurzy pomohou udržet vysokou kvalitu a profesionalitu služeb. Zaměstnanci firem zprostředkujících pomoc při chodu v domácnosti musí mít například čistý trestní rejstřík, projdou i kurzem etiky a jednání se zákazníkem.

Tyto práce jsou šancí i pro samoživitelky či ženy, které dlouhodobě nemohou najít zaměstnání a potřebují flexibilní pracovní dobu. „Usnadní těmto ženám najít uplatnění na trhu práce,“ uvedla socioterapeutka Zdena Prokopová.

Za hodinový úklid se účtuje v průměru kolem dvou set korun, hlídání dětí stojí při dlouhodobějším kontraktu kolem stovky za hodinu, obdobné ceny jsou i pro doučování. Vyžehlit koš prádla představuje náklad v hodnotě pětistovky.

Pozor na práci načerno

Stále se rozšiřující nabídka prací v domácnosti a rostoucí zájem však mají i odvrácené stránky. Pomocné práce nejsou jen zdrojem domácí pohody a rozšíření nabídky pracovních míst.

Celý článek naleznete zde: www.novinky.cz/domaci/368665-cesi-se-uz-nestydi-najimat-pomocnice-do-domacnosti.htmlVýhra zakázky na pravidelný úklid přes internetovou aukci:

Úklidové firmě Úklídy Group, s.r.o. (Ing. Petr Jančálek) se podařilo vyhrát přes internetovou aukci zakázku na pravidelný denní úklid kanceláří o rozloze 2000 m2 v Karlíně. To znamená, že dokážeme nabídnout nejnižší ceny na trhu v oblasti úklidových prací.
Přesvěčtě se o tom sami a pokud poptáváte pravidelný nebo jednorázový úklid, neváhejte nás
kontaktovat.

Rozšířené specifikace úklidových prací- úklid veřejných částí bytových domů

Od října 2014 zvyšujeme kvalitu námi poskytovaných úklidových prací- smluvně se zavazujeme na rozšíření specifikací úklidových činností u úklidů veřejných částí bytových domů. Jedná se mimo jiné o tyto záležitosti:
-pracovníci úklidu budou pravidelně vyměňovat špinavou vodu, tzn. že nebude umyto "jedním kýblem celý barák", ale pravidelně bude voda vyměňována dle rozsahu úklidu (například u činžovního domu každé 2 patra)
-pokud v domě není teplá voda, bude studená ohřívána voda rychlovarnou konvicí, která bude umístěna v zázemí domu a bude majetkem úklidové firmy
-bude zameteno a umyto i pod rohožkami majitelů bytů, rohožka bude během úklidu zvednuta a opřena nasvislo o zeď vedle dveří. Podlaha tedy nebude myta jen kolem rohožky.
-bude použito přísad do vody- vůní, tak aby nebylo poznat jen podle očí, že bylo uklizeno, ale také čichem
-úklid nebude provádeň v době, kdy bývá v domech velký provoz, tzn. kolem 8. hodiny ranní nebo
mezi 16-18. odpolední, ale ideálně v dopoledních hodinách
-pracovníci úklidu jsou zodpovědni za čistotu v domě, neznamená to tedy, že to, co není vyloženě uvedeno ve smlouvě se neuklízí. Vždy se snažíme je učit tak, aby bylo jejich zájmem uklidit vše, co je na očích, pokud je to v jejich možnostech.

Více informací k pravidelnému úklidu bytových domů naleznete zde:

Více informací k pravidelnému úklidu kanceláří  naleznete zde:

Úklidy Group, s.r.o. | © 2009 - 2017